Savirealizacija – ar knygos gali pakeisti Tavo gyvenimą?

Kiekvienas žmogus nori atrasti nišą, kurioje galėtų išreikšti save, atskleisti savo stipriausias savybes ir emociškai augti bei tobulėti. Tačiau ne visuomet lengva identifikuoti savo norus ir suprasti, kuri sritis labiausiai įkvepia bei kur jaučiamės pačiu savimi.  Apie tai, kaip tą padaryti, kaip atsikratyti baimių ir puoselėti tai, ką savyje turime geriausio mums gali padėti savirealizacijos knygos. 
 

Savirealizacijos sąvoka teigia, kad žmogaus pasirinkimams įtaką daro poreikiai, kurie tenkinami tam tikra hierarchine tvarka. Kitaip tariant, nepatenkinus žemesniųjų, tokių kaip maistas, poilsis, miegas ar finansai –  asmuo nebus motyvuotas siekti aukštesniųjų. Štai taip, kaip uoga ant torto, pačioje poreikių piramidės viršūnėje puikuojasi savirealizacijos poreikis. Ar jis mums būtinas?

Savirealizacija yra gebėjimas organizuoti savo kasdienybę pagal vidinius ir emocinius standartus, vertybes, tikslus, stiprybes ir talentus. Dažnai save realizuojame ir save siejame su vieta socialiniame pasaulyje, darbu, išsilavinimu, pašaukimu. Tačiau lygiai taip pat svarbus giluminis, autentiškas gyvenimo būdas ir santykiai, pozicija šeimoje, vaikų auklėjimas, namų priežiūra ir kokybė. Realizuoti save – tai suteikti savo mintims, idėjoms, norams ir gebėjimams regimą pavidalą išoriniame pasaulyje.

Ko imtis, kada realybė netenkina ir „vidinis aš“ nerealizuojamas?

Turbūt neretai galime pasijusti svetimi patys sau – kuomet nežinome nei kur eiti, nei ko imtis nei ką keisti. Apmaudu konstatuoti faktą, kad darbas, kurį dirbame netenkina, veikla, kuria užsiimame neteikia džiaugsmo, o gyvenimo būdas neatitinka vidinių lūkesčių. Šie jausmai į mūsų kasdienybę gali pasibelsti arba kaip subtilios užuominos, arba kaip didžiulis vidinis nepasitenkinimas.

Sprendimas yra. Pirmiausia, atsakymas į šį savirealizacijos klausimą yra meilė sau ir ėjimas per save į kitus. Turime pasiryžti pamilti save tokius, kokius esame sielos gilumoje, o ne tokius, kokias mus tikisi matyti kiti. O jei savęs nerandate, reikalinga savišvieta, praktikos ir tinkama literatūra.

Savirealizacijos knygos – veiksmingas būdas augti

Jei turite noro keistis, yra ir priemonių. Savirealizacijos pradžiai reikalingi žingsniai – tikslas, kurio link einate ir priemonės, kurios leis tą pasiekti. Pirmasis jų, išsiaiškinti koks galimas kelias, kokios stipriosios jūsų savybės, kokie galimi iššūkiai ir baimės gali būti sutinkamos kelyje. Į visus klausimus padės žinomų pasaulyje bestselerių autorių ir mokytojų knygos kaip: John Kehoe „Minčių galios XXI amiuje“, Micheal A. Singer „Išlaisvinta siela“, Howard Falco „Aš esu“ ir „Kvantinis karys“.

Jų nauda jau žinoma visame pasaulyje, o pokyčius gyvenime pastebėjo tūkstančiai. Nepamirškite, perskaityti knygos nepakanka – reikia išgirstomis ir perskaitytomis tiesomis vadovautis, gyventi ir imtis veiksmų. Semkitės ir praktikų, jos plačiai aprašomos visose išvardintose knygose.

Savęs pažinimo prasmė. Ar prasminga gilintis į save, kai aplinka kvieste kviečia įvairiems darbams, pomėgiams ir kelionėms, o gilinimasis į save atima tiek daug brangaus laiko?

Visi autoriai savo knygose mini, jog galima suvokti tikrąjį savo potencialą. Šis suvokimas mus veda prie ieškojimų tikrojo savo pašaukimo link. Didžiulė bėda, kad daugelis žmonių nepažįsta ir neatpažįsta savųjų poreikių, tarp jų ir saviraiškos. Paprastai pasitenkinama įprastine veikla mažai galvojant apie savirealizaciją. Tas klausimas iškyla tuomet, kai gyvenimo beprasmybė lipa per kraštus. Blogiausia, kai nubundama per vėlai, o abejingumas sau pačiam yra užvaldęs ir kūną, ir mintis.  

Nelaukite to, imkite savirealizacijos knygą į rankas ir pradėkite keistis ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti mūsų straipsniai...

Ar įmanoma suvaldyti stresą
Įrašai
Rimute Van Cleave

Ar įmanoma suvaldyti stresą?

Vidinė ramybė šiuolaikiniam žmogui –  siekiamybė, kurią itin sunku atrasti. Stresas, nuovargis, laiko sau stoka ir mažas dėmesys vidiniams poreikiams. Tad ar tikrai galime iš

Skaityti plačiau »
Minciusala.lt
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.