Knygą į rankas dažnas imame, kai norime atitrūkti nuo kasdienybės, darbų ir streso. Kai siekiame panirti į fantazijų pasaulį, išmokti naujų dalykų ar tobulėti dvasiškai. Tačiau skaityti verta ir tiems, kuriems šis užsiėmimas svetimas. Ypač psichologines knygas. Kodėl? Nes psichologinės knygos naudingos ne tik asmenybės lavinimui, bet ir fizinei bei emocinei būklei.
Pastaruoju metu vis daugiau laiko šiuolaikiniam žmogui tiesiog siurbte išsiurbia socialiniai tinklai ir naujienų portalai. O gautų žinių lavina tampa tik fragmentuota išgirstos prabėgomis informacija, kuri galvoje neužsilieka. Prie tokios dinamikos pripratę bene visi – vis sunkiau išlaikyti dėmesį. Štai pavyzdžiui, ar paskiriate vakaro knygų skaitymui, audio knygų klausimui? Taip? O kiek kartų per tą periodą pasitikrinote gautas žinutes ar naujienas telefone?
Greičiausiai atsakymas nustebins – didžioji dauguma net nejusdami pasiima telefoną į rankas, pažiūri, kodėl šviečia ekranas, kodėl mirksi žinučių langas. Nors esate susikaupę knygoms, visuomet esate „pasirengęs veikti“. Neatsipalaiduojate ir gaunamą informaciją tiesiog „skalbiate“ savo galvoje. Todėl, kai paklausia, kokią knygą skaitei paskutinį kartą ir kas joje labiausiai patiko, žmonės sudvejoja. O priežastis paprasta – nes nebeatsimena.
Kaip to išvengti, domitės? Mokėti laviruoti tarp įtempto gyvenimo rimto ir visiškos tylos, atsiribojimo ir poilsio. Pradžiai – pasirinkite tik kokybišką turinį. Žinomų autorių psicholiginės knygos, būtent tai ko, reikia. Jos lavina, moko, plečia žodyną, yra pritaikomos praktikoje. Vienos tokių – John Kehoe, Howard Falco ir Michael A. Singer knygos.
Skaitymo nauda
Virtualus pasaulis ir jo mados dažnai vaizdą ir formą iškelia ant pjedestalo, turinį palikdami tik antraeilį. Socialiniuose tinkluose žmonės dalinasi įamžintomis nuotraukomis su knyga prie baseino, skaitiniu prie kavos puodelio ar reportažais iš knygų mugių. Tačiau krūvos leidinių ir vertų dėmesio knygų neretai taip ir lieka laukti, kol bus ne tik praverstos ar nufotografuotos, bet ir perskaitytos, išmoktos bei pritaikytos praktikoje. Pats laikas tam prisiruošti ir imti psichologijos knygą į rankas.
Kokybiška literatūra padeda ne tik užmiršti kasdienius rūpesčius, gerokai sumažina stresą, didina gebėjimą susikaupti, bet ir yra puiki proto mankšta, padedanti išvengti Alzheimerio ligos ir demencijos brandžiame amžiuje. Taigi prisiminti šį pomėgį ir skaityti daugiau saviugdos ir psichologinių kūrinių verta ir dėl patiriamo malonumo, ir norint būti fiziškai bei dvasiškai sveikiems, empatiškiems, turėti sėkmingą karjerą ir asmeninį gyvenimą.
Kuo naudingos psichologijos knygos?
- Padeda geriau suprasti aplinkinius ir save
- Lavina intelektą
- Gerina smegenų veiklą
- Ugdo iškalbą ir augina pasitikėjimą savimi
- Mažina demencijos ir Alzheimerio ligų riziką
- Stiprina motyvaciją siekti tikslų
- Mažina stresą
- Didina laimės jausmą
- Ilgina gyvenimo trukmę
- Gerina miego kokybę
- https://www.minciusala.lt/knygos/