Ar įmanoma suvaldyti stresą?

Ar įmanoma suvaldyti stresą

Vidinė ramybė šiuolaikiniam žmogui –  siekiamybė, kurią itin sunku atrasti. Stresas, nuovargis, laiko sau stoka ir mažas dėmesys vidiniams poreikiams. Tad ar tikrai galime iš tiesų atsipalaiduoti, nebegalvoti apie pečius sveriančius sunkumus ir kasdienius išgyvenimus? Priemonių pasiekti balansą – yra, įsitikinęs meditacijos terapeutas Arūnas Valančius. Kaip teigia jis pats: „Tikroji sėkmė – kai kas vakarą užmiegi lengva galva ir širdimi“.

Paklausus apie vidinę ramybę terapeutas tikina – mūsų veikla, turtai, žinios neužtikrina pasitenkinimo gyvenimu. Aišku, galime didžiuotis šiais dalykais, bet jei neturėsime vidinės ramybės – kam visa tai išvis reikalinga?

„Todėl visiems mums svarbiausia surasti pusiausvyrą. Surasti tuos dalykus, kurie mus įkvepia, kurie meta intelektualius iššūkius, kurie suteikia galimybę siekti savo pašaukimo ir aistros, suteikia galimybę būti pasaulio dalimi. Ir tada, nežiūrint kas esame, ką darome, kur gyvename – visa tai subalansuoti su įgimtu lengvumo jausmu, kuris yra bendražmogiškos patirties dalis.  Meditacija, proto treniravimas, sąmoningumo, atjautos ir empatijos ugdymas, padeda surasti šią pusiausvyrą gyvenime. Ir tik tada galime mėgautis ir reliatyviu pasauliu, ir proto begalybe“, – dėsto meditacijos ekspertas. 

Kaip to pasiekti? 

Būti dėkingiems. Dažnai pastebime, kad kai vyksta svarbūs įvykiai šalies ar globaliu mastu – įsitraukiame į tai ir susitapatiname su įvykio dalyviais, aukomis.  Nerimaujame, išgyvename ir sukeliame sau stresą. Būti apatiškiems nerekomenduojama, tačiau atsitraukti ir pasverti kas mūsų gyvenime gerai – verta. Būtent tokiais momentais turėtume būti dėkingi, kad nelaimės ir negandos mus aplenkia ir kad mūsų maži nesklandumai tėra smulkmė.

Mokslas įrodė, kad kai pastebime pozityvą, galbūt kai dienos gale padarome pauzę, atsisėdame ir užrašome kas šiuo metu gyvenime yra gerai – tai keičia kūno chemiją, keičia santykius su tuo kas vyksta prote ir su tuo kas vyksta išoriniame pasaulyje.

Pokyčiai

Jei esame brandesnio amžiaus, reiškia jau pergyvenome daugybę pokyčių savo gyvenime. Buvome įvairių gamtos, gyvenimo ir politinių ciklų liudininkais, todėl akivaizdu, kad viskas visada keičiasi. Šis suvokimas neneigia rimtumo ir kančios, kurias atneša kai kurios situacijos, tačiau reiškia, kad viskas kas prasideda – baigiasi. Ateina ir išeina. Todėl neturėtume prie nieko labai prisirišti arba kažkam labai priešintis. Vietoj to, reiktų susitelkti į tai, kas gyvenime atneša didesnį ramybės ir aiškumo jausmą. Tiesiog gyventi su žinojimu, kad viskas laikina ir gali būti geriau. 

Priežasties ir pasekmės dėsnis

Kartais gyvename su tokiu pojūčiu, kad viskas priklauso nuo likimo, kad likimas žaidžia gyvenimais, bet užmirštame kokios svarbios yra mūsų mintys, kokie svarbūs yra žodžiai ir kokie svarbūs yra mūsų veiksmai, kokią didelę įtaką ir skirtumą šie dalykai gali daryti tiek mūsų, tiek artimų žmonių gyvenimuose. Ar tai būtų pasirinkimas pasakyti kažką pozityvaus, ar pasirinkimas sudrausminti save. Šie pasirinkimai daro milžinišką įtaką. Kai suvokiame ir jaučiame, kad visada yra pasirinkimo laisvė – esame kur kas ramesni.

Susitaikymas

Tai nereiškia, kad turime plaukti pasroviui, ignoruoti blogus ir sunkius dalykus. Tai labiau priminimas, kad gyvenimas yra įvairiapusis ir dalykų, kurių negalime pakeisti nekeisime, o beprasmių karų nekariausime. Vietoj to – treniruosime protą ir sukuriame sąlygas ramybei, aiškumui, gerovei ir atjautai. Tada ne tik patys jausimės kitaip, bet taip pat ir žmonės šalia mūsų jausis geriau. Puikus būdas be meditacijos – knygos. Vieną tokių Jums ir rekomenduoju: „Minčių galios XXI amžiuje|“. 

Rekomendacija paskaityti

Minčių galios“ –  John Kehoe. Tarptautiniu bestseleriu tapusioje knygoje „Minčių galios XXI amžiuje“, John Kehoe aprašo gyvenimą keičiančius principus, padedančius susikurti sėkmės ir laimės kupiną gyvenimą. Tai neįtikėtinai konkretus ir praktinis vadovas, atskleidžiantis kaip:

  • pažaboti pasąmonės galias
  • ugdyti gerovės sąmonę
  • kurti ir stiprinti santykius 
  • atskleisti savo kūrybiškumą
  • sėkmingai taikyti vizualizavimo metodus
  • gerinti vidinį savo įvaizdį

 

Knygos privalumai: moko pastebėti savo mintis ir kaip jas keisti.

Daugiau apie tai naujausiame mūsų video čia: 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti mūsų straipsniai...

Ar įmanoma suvaldyti stresą
Įrašai
Rimute Van Cleave

Ar įmanoma suvaldyti stresą?

Vidinė ramybė šiuolaikiniam žmogui –  siekiamybė, kurią itin sunku atrasti. Stresas, nuovargis, laiko sau stoka ir mažas dėmesys vidiniams poreikiams. Tad ar tikrai galime iš

Skaityti plačiau »
Minciusala.lt
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.